Drahý môj manžel!

Kam sa podeje láska, keď tu už nie je? Nad touto otázkou som uvažovala včera celý večer. Vlastne nad ňou uvažujem celý čas, čo sa medzi nami deje táto kríza AKA neviešpochopiťžejekoniec. Ešte stále som nenašla odpoveď. Veď niekedy ani neviem, kedy sa nad tým celým poriadne zamyslieť a nemusieť pri tom každých 10 minút niečo riešiť. Aj toto som Ti chcela napísať už včera, ale zaspala som. Včera bol dlhý deň, chalani mali po škole nemčinu a potom tenis. Prišla som s nimi domov tesne pred šiestou a spolu s úlohami, sprchou a večerou sa mi podarilo ich dostať do postele až o deviatej večer. Viem, že nemáš rád, keď sa flákajú. Viem, že keď chodia neskoro spať, ráno nechcú vstávať do školy, a sama seba sa potom pýtam, ako ich chcem naučiť systému a disciplíne, ale fakt sa to nijako nedalo stihnúť skôr, ak som ich nechcela hnať a ukladať spať vystresovaných a s plačom.

S pocitom cirkusového krotiteľa levov po trojhodinovom vystúpení v manéži som potom nabehla do kuchyne a kúpeľní, naplnila som práčku na nočné pranie, nachystala veci na ráno a bola skoro polnoc. Ledva som sa doplazila do postele a, ako hovorí Zuza, odpadla som “ako kabela na plážové lehátko”.

Mimochodom, Zuza. Prišla včera ráno aj s dvojčatami, že ich nemá kde nechať a potrebuje ísť na chvíľu do banky a povybavovať nejaké veci. Chystajú sa vraj s Vilom načas odísť do Karibiku. Nakoniec samozrejme prišla o dvanástej, lebo v Eurovei stretla dve kamošky, ktorým nutne potrebovala vysvetliť dôležité veci týkajúce sa toho Vilovho spackaného prípadu. Lebo ony to zase posunú ďalej iným dôležitým ľuďom“. Samozrejme, vysvetlila to aj mne. Vraj to vôbec nebolo tak, že Vilo niečo podcenil a pokašľal. Jednoducho to na neho celé našili dvaja kolegovia, ktorí tiež ašpirujú na to čoskoro voľné partnerské miesto. Očiernili ho, aby ho vyšachovali z líderskej pozície. Lebo veď všetci vieme, že inak je Vilo “absolútne ideálny kandidát, špičkový expert, ktorý v oblasti transakčného práva nemá u nás konkurenciu”. Úprimne povedané, mne je to úplne jedno. Môj problém bol, že kým ona vykonávala PR služby svojmu manželovi, ja som tu mala celé dopoludnie dve jeden a pol ročné deti, ktorých hranice sú asi také jasné ako tie medzi Indiou a Pakistanom. Z plánu dokončiť preklad, ktorý mám zajtra odovzdať, zišlo, a tak budem musieť všetko dorábať dnes. To ale znamená, že dnes nemôžem ísť na balet. Viem, nie je to podstatné a neveľmi Ťa to zaujíma, vlastne viem, že vôbec, ale tá hodina je jediný čas, kedy mám pocit, že žijem iba sama pre seba. Neveril by si, koľko sa tam s pani Ninou nasmejem! Pokúsim sa aspoň vybehnúť večer na 20 minút okysličiť mozog. Dnes majú deti poobede voľno, dám ich spať skôr.

Musím končiť, už aj tak píšem pridlho. Vidíš, a zase sme pri tom istom – položím otázku a nemám kedy nájsť odpoveď.

Kam sa podeje láska? Rozdrobí sa v denných maličkostiach? Dá sa po nociach pozbierať? A drobí sa láska aj v Karibiku? Alebo sa to deje iba nám?

Dúfam, že sa máš dobre. Opatruj sa mi!

 Tvoja drahá manželka

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s